اتوکلاو صنعتی و آزمایشگاهی


اتوکلاو آزمایشگاهی

اتوکلاو ظرف در بستهای است که میتواند فشار و دمای بالا را تحمل کند.

اتوکلاوهایی که برای فرآیندهای صنعتی و آزمایشهای علمی مورد استفاده قرار میگیرند میتوانند از گازهایی غیر از بخار برای انجام واکنشهای شیمیایی نظیر آلکیلاسیون، آمیناسیون، کربوکسیلاسیون، کاهش کاتالیستی، کلریناسیون، هیدروژناسیون، دیهیدروژناسیون، استری شدن، اتوکسیلاسیون، هالوژناسیون، اکسیداسیون، ازوناسیون، پلیمریزاسیون، سولفوناسیون و … استفاده کنند.

 

اتوکلاو صنعتی

  • شرکت مهندسی تحقیقاتی یادآوران رافع اصفهان موفق به ساخت نوع خاصی از اتوکلاو صنعتی با برخی مکانیزمهای ویژه شده است. اتوکلاوهای صنعتی عموماً در ساخت قطعات کامپوزیتی با کیفیت بالا، عملیات حرارتی فلزات و مواردی از این دست در صنایع هوافضا، شیمیایی، پزشکی و .. مورد استفاده قرار میگیرند. مهمترین گلوگاه ساخت اتوکلاوهای صنعتی درب آسان بازشو میباشد که می بایست از طرفی با سرعت باز و بسته شود و از طرفی تضمین کنندهی فشار و یا خلأ محفظه باشد.
  • به لطف خداوند متعال و با همت و تلاش بی وقفه متخصصین و سایر پرسنل شرکت رافع این نوع خاص اتوکلاو طراحی و تولید شد. به عنوان برخی از ویژگی های قابل ذکر نمونه تولید شده مجهز به درب آسان بازشو ( )Rapid Doorبا جک هیدرولیکی و قابلیت استفاده از خلأ 0/01تور تا فشار 80بار و دمای 400درجه سانتی گراد اشاره کرد. همچنین این اتوکلاو دارای سامانه همرفت در انتها، المنت حرارتی، ریل داخلی و خطوط خلأ میباشد.
  • لازم به ذکر است که اتوکلاوهای صنعتی شرکت رافع اصفهان به عنوان محصول دانش بنیان تایید شده اند که مشمول خرید لیزینگی صندوق نوآوری و شکوفایی میشوند(.با سود 9تا 12درصد با بازپرداخت 36ماهه)
  • تمامی مراحل طراحی تا ساخت این نوع اتوکلاو صنعتی توسط شرکت رافع صورت گرفته و دانش فنی آن کاملاً بومی سازی شده است. در کنار تمام این دست آورد ها باید به این نکته توجه نمود که حتی بدون در نظر گرفتن تحریم های بین المللی و موانع خرید از کشور های خارجی و هزینه و زمان حمل و نقل، فقط با مقایسه قیمت محصول مشابه خارجی به ازای ساخت هر دستگاه از این اتوکلاو مبلغی در حدود سی تا صد و پنجاه هزار دلار صرفه جویی ارزی برای کشور عزیزمان انجام میگیرد که با توجه به حساسیت و تعداد قابل توجه نیاز صنایع داخلی کشور به این دستگاه تولید آن توسط شرکت رافع گام ارزشمندی در راستای منافع اقتصادی
    ملی و افزایش کیفیت محصولات و خودکفایی صنایع استفاده کننده از این نوع دستگاه بوده است.
  • اتوکلاو صنعتی مدل HPA-5000مجهز به سیستم Rapidorمیباشد. این تکنولوژی امکانی را به کاربر میدهد که در کمترین زمان و به کمک جک هیدرولیک درب دستگاه را باز و بسته نماید.
  • مکانیزم حرارتی دستگاه میتواند از سه طریق بخار آب، المنت حرارتی و روغن داغ حرارت مورد نیاز اتوکلاو را تأمین نماید. در صورت وجود برق کافی، بهترین و دقیقترین حالت گرمادهی توسط المنت حرارتی ایجاد میشود.
  • این دستگاه دارای فن سیرکولاسیون جهت یکنواختی و همگن سازی هوای داخل اتوکلاو میباشد. این فن از نوع Backwardمیباشد و دو نوع مکانیزم جهت راه اندازی آن به کار میرود:

-نوع اوّل با توجه به فشار کاری بالای دستگاه، آببندی شفت فن سیرکولاسیون به وسیله کوپلینگ مغناطیسی انجام میگیرد.
در نوع دوم جهت راهاندازی فن گریز از مرکز از سیستم استفاده میشودMechanical Seal


این مجموعه دارای سیستم اعمال فشار، کنترل دما و خلأ همزمان میباشد.

رديف نوع تجهيز مشخصات فني رديف نوع تجهيز مشخصات فني
1 قلب اتوکلاو Material: Carbon steel  ST 52

Dimension:

Φ2032mm*15.88mm*7000mm

8 شير فشار شكن 5 bar
2 درب اتوکلاو Dimension :Φ2032″ *20mm*300mm 9 جک هیدرولیک Φ90mm *Bore 200m
3 یونیت هیدرولیک 7.5 KW

1500 RPM

10 بال والو Forged Valve

High Pressure

4 ایمپلر Material carbon steel MO40

MAX Torque 100N. m

Back ward fan  Φ500mm

11 مكانيزمها Shaft CK45/Links ST52
5 انواع سنسور Limit Switch/Inductive Sensor/pressure transmitter /thermometer/ 12 کپسول فن Φ24″ *700mm* 20m
6 نمايشگر درجه حرارت، تنظيم و نمايش فشار ديجيتال/نمايشگر آمپر و تنظیم ده پله ای دما 13 یونیت هیدرولیک Electromotor:   3 KW

Oil Pump:       12 lit/min

Pressure  indicator

7 تابلو برق داراي سيستم ضد برق گرفتگي و ايمني

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.